Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
 

Ośrodek Pomocy Społecznej w Sośnicowicach

Szprynek 1, 44-153 Sośnicowice

 

Aktualności

PROGRAM „OPIEKA WYTCHNIENIOWA”- EDYCJA 2024

Ośrodek Pomocy Społecznej w Sośnicowicach ogłasza nabór wniosków w ramach Programu resortowego Ministra Rodziny i Polityki Społecznej ” Opieka wytchnieniowa” dla Jednostek Samorządu Terytorialnego – edycja 2024.

Głównym celem Programu jest wsparcie członków rodzin lub opiekunów sprawujących bezpośrednią opiekę nad:

  1. dziećmi do ukończenia 16 roku życia posiadającymi orzeczenie o niepełnosprawności,
  2. osobami niepełnosprawnymi posiadającymi orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności albo orzeczenie traktowane na równi z orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności, zgodnie z art. 5 i art. 62 ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (Dz. U. z 2023 r. poz. 100, z późn. zm.)

– poprzez możliwość uzyskania doraźnej, czasowej pomocy w formie usługi opieki wytchnieniowej.

Usługi opieki wytchnieniowej mogą służyć również okresowemu zabezpieczeniu potrzeb osoby z niepełnosprawnością w sytuacji, gdy członkowie rodzin lub opiekunowie z różnych powodów nie będą mogli wykonywać swoich obowiązków.

Program adresowany jest do członków rodzin lub opiekunów sprawujących opiekę nad dziećmi z orzeczeniem o niepełnosprawności lub osobami posiadającymi orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności albo orzeczenie traktowane na równi z orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności, którzy wymagają usług opieki wytchnieniowej.

Usługa opieki wytchnieniowej przysługuje w przypadku zamieszkiwania członka rodziny lub opiekuna, we wspólnym gospodarstwie domowym z osobą z niepełnosprawnością, która wymaga stałej opieki w zakresie potrzeb życia codziennego.

Zakres Programu 

Ze względu na wcześniejszą weryfikację potrzeb planowana jest realizacja wsparcia w formie świadczenia usług opieki wytchnieniowej w ramach pobytu dziennego, w miejscu zamieszkania osoby z niepełnosprawnością.  Limit godzin usług opieki wytchnieniowej finansowanych ze środków Funduszu przypadających na jedną osobę          z niepełnosprawnością w roku 2024 w ramach pobytu dziennego wynosi max. 240 godzin.

Osoby zainteresowane uzyskaniem wsparcia i spełniające kryteria określone w Programie prosimy o złożenie (najlepiej osobiście ) w terminie do dnia 22.02. 2024 r. do godziny 15:30 Karty zgłoszenia (załącznik nr 7) oraz formularza klauzuli RODO (załącznik nr 12) pod adresem: Ośrodek Pomocy Społecznej w Sośnicowicach                   ul. Szprynek 1,   44-153 Sośnicowice.

Dodatkowo do Karty zgłoszenia należy dołączyć kserokopię aktualnego orzeczenia o niepełnosprawności/ o stopniu niepełnosprawności.  Karty zgłoszenia  złożone po terminie będą wpisane na listę rezerwową.

Więcej informacji na powyższy temat można uzyskać telefonicznie pod numerem   32 428 51 80

Szczegółowych informacji można również uzyskać na stronie internetowej: https://niepelnosprawni.gov.pl/a,1488,nabor-wnioskow-w-ramach-programu-resortowego-ministra-rodziny-i-polityki-spolecznej-opieka-wytchnieniowa-dla-jednostek-samorzadu-terytorialnego-edycja-2024

Załączniki:

1.Załącznik nr  7 Karta zgłoszenia

2.Załącznik nr  12 formularz klauzuli RODO

 


 

Program

"Opieka wytchnieniowa" - edycja 2024


 

Minister Rodziny i Polityki Społecznej ogłosił nabór wniosków w ramach Programu resortowego Ministra Rodziny i Polityki Społecznej ” Opieka wytchnieniowa” dla Jednostek Samorządu Terytorialnego – edycja 2024.

Głównym celem Programu jest wsparcie członków rodzin lub opiekunów sprawujących bezpośrednią opiekę nad:

  1. dziećmi do ukończenia 16. roku życia posiadającymi orzeczenie o niepełnosprawności lub

  2. osobami niepełnosprawnymi posiadającymi:

  • orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności albo

  • orzeczenie traktowane na równi z orzeczeniem wymienionym w lit. a, zgodnie z art. 5 i art. 62 ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (Dz. U. z 2023 r. poz. 100, z późn. zm.)

– poprzez umożliwienie uzyskania doraźnej, czasowej pomocy w formie usługi opieki wytchnieniowej, tj. odciążenie od codziennych obowiązków łączących się ze sprawowaniem opieki nad osobą
z niepełnosprawnością przez zapewnienie czasowego zastępstwa w tym zakresie.

Usługi opieki wytchnieniowej mogą służyć również okresowemu zabezpieczeniu potrzeb osoby
z niepełnosprawnością w sytuacji, gdy członkowie rodzin lub opiekunowie z różnych powodów nie będą mogli wykonywać swoich obowiązków.

Program adresowany jest do członków lub opiekunów sprawujących opiekę nad dziećmi
do ukończenia 16. roku życia posiadającymi orzeczenie o niepełnosprawności lub osobami niepełnosprawnymi posiadającymi orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności albo orzeczenie traktowane na równi z orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności, którzy wymagają usług opieki wytchnieniowej.

 

Niniejsza informacja ma posłużyć diagnozie potrzeb osób zainteresowanych tą formą pomocy oraz kalkulacji środków na realizację programu na rok 2024.

Zgłoszeń do programu można dokonywać w siedzibie Ośrodka Pomocy Społecznej
w Sośnicowicach w terminie do 13 listopada 2023r.

Zgłoszenie chęci udziału w programie nie jest równoznaczne z przyznaniem usług opieki wytchnieniowej. Liczba uczestników oraz wymiar usług będą uzależnione od wysokości środków otrzymanych od wojewody na realizację programu.

Więcej informacji na powyższy temat można uzyskać telefonicznie pod numerem telefonu:

32 428-51-80.

Szczegóły dotyczące programu znajdują się na stronie internetowej:

https://niepelnosprawni.gov.pl/a,1488,nabor-wnioskow-w-ramach-programu-resortowego-ministra-rodziny-i-polityki-spolecznej-opieka-wytchnieniowa-dla-jednostek-samorzadu-terytorialnego-edycja-2024


 

 

Dotyczy: zmian harmonogramu pracy punktu nieodpłatnej pomocy prawnej w miesiącu listopadzie 2023r.

 

 

Informujemy iż w dniach 3, 17 i 24 listopada br. godziny pracy punktu nieodpłatnej pomocy prawnej przy ul. Szprynek 1 w Sośnicowicach zostaną wydłużone, tj. zamiast od 9.00 do 13.00 punkt będzie czynny w godzinach od 8.00 do 13.20.

 


 

INFORMACJA

 

Uprzejmie informujemy, iż w dniu 10 listopada 2023r. Ośrodek Pomocy Społecznej w Sośnicowicach będzie nieczynnny.

 

Jest to dzień wolny za święto 11 listopada.

 

Za utrudnienia przepraszamy.

 

 

 

 

„Powrót do zdrowia – powrót do pracy" po kryzysie psychicznym.

 

 

 

Doświadczyłeś kryzysu psychicznego i nie możesz wrócić do dotychczasowej pracy? Praca, którą wykonywałeś jest dla Ciebie zbyt dużym obciążeniem i zastanawiasz się jakie zawody możesz obecnie wykonywać? Zgłoś się do nas! Pomożemy Ci się przekwalifikować i znaleźć nowe zatrudnienie.

 

Przed wystąpieniem choroby byleś osobą samodzielną i aktywną, odnoszącą sukcesy. Teraz trudno znaleźć Ci pracę a wiesz, że aktywność zawodowa ma istotny wpływ na proces zdrowienia. Skorzystaj z bezpłatnej oferty PFRON realizowanej w Ośrodkach Rehabilitacji Kompleksowej dla osób po kryzysach psychicznych. Ośrodki mają charakter otwarty. Będąc uczestnikiem projektu możesz odwiedzać rodzinę w dni wolne od zajęć a najbliżsi zostaną zaproszenie do ciebie na wspólny weekend połączony z zajęciami. W Ośrodku zdobędziesz nowy zawód dostosowany do twoich obecnych możliwości zdrowotnych. Polepszysz również swój stan zdrowia korzystając z pomocy specjalistów. Na zakończenie zespół ekspertów pomoże Ci znaleźć pracę.

 

Kto może wziąć udział w projekcie?

Rehabilitacja kompleksowa to oferta dla osób, które z powodu choroby lub wypadku straciły możliwość wykonywania dotychczasowego zawodu, ale chciałyby podjąć inną pracę, adekwatną do ich zainteresowań i stanu zdrowia. To również szansa dla tych, którzy ze względów zdrowotnych nigdy nie pracowali a chcieliby zmienić tę sytuację – zdobyć zawód i podjąć pracę odpowiednią do ich możliwości zdrowotnych.

 

Jak przebiega przekwalifikowanie zawodowe?

W trakcie realizacji programu rehabilitacji kompleksowej przebywasz w Ośrodku gdzie zapewnione masz zakwaterowanie w pokoju jednoosobowym i pełne wyżywienie. Na rehabilitację kompleksową składają się trzy moduły: zawodowy, psychospołeczny i medyczny. W indywidualnym Programie Rehabilitacji zostanie opisany sposób realizacji każdego z modułów. Zaplanowany czas udziału w programie to 16 tygodni oraz 4 tygodnie praktyk zawodowych w miejscu Twojego zamieszkania. Zajęcia będą się odbywały w godzinach od 8:00 do 18:00, ale nie dłużej niż 8 godzin dziennie z wyjątkiem dni ustawowo wolnych od pracy. Całość pobytu jest całkowicie bezpłatna.

 

Jeśli ze względu na stan zdrowia straciłeś jedyne źródło utrzymania będziesz mógł wystąpić o przyznanie stypendium rehabilitacyjnego, którego wysokość będzie uzależniona od Twojej frekwencji na zajęciach.

 

Po zakończeniu pobytu w Ośrodku będziesz mieć zapewnione wsparcie doradcy zawodowego, pośrednika pracy, psychologa do momentu podjęcia zatrudnienia (lub uruchomienia działalności gospodarczej) i przez minimum
1 miesiąc po rozpoczęciu pracy.

 

Warunkiem sukcesu jest Twój aktywny udział w zaplanowanych zajęciach ze wszystkich modułów. Wykorzystaj swoją szansę i napisz historię swojego życia na nowo!

 

Jeśli chcesz wziąć udział w rehabilitacji kompleksowej dla osób po kryzysach psychicznych skontaktuj się z PFRON: ork@pfron.org.pl, tel. 22 505 56 00, 532 433 727

 

Facebook: https://www.facebook.com/profile.php?id=100083540401974

 

Program

"Opieka wytchnieniowa" - edycja 2023

 

Rozpoczął się nabór wniosków w ramach programu resortowego Ministra Rodziny i Polityki Społecznej "Opieka wytchnieniowa" - edycja 2023.

W związku z powyższym Ośrodek Pomocy Społecznej w Sośnicowicach przeprowadza rozeznanie w środowisku Gminy Sośnicowice  w sprawie potrzeb w realizacji programu "Opieka wytchnieniowa - edycja 2023" realizowanego w ramach w ramach Funduszu Solidarnościowego.

 Wnioski do 8 listopada br. przyjmuje  Ośrodek Pomocy Społecznej w Sośnicowicach
ul.Szprynek 1.

 

Celem programu jest wsparcie członków rodzin lub opiekunów sprawujących bezpośrednią opiekę nad:

 

  • dziećmi z orzeczeniem o niepełnosprawności,
  • osobami niepełnosprawnymi posiadającymi orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności albo orzeczenie traktowane na równi z orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności, zgodnie z art. 5 i art. 62 ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r.
    o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych
    (Dz. U. z 2021 r. poz. 573, z późn. zm.)

 – poprzez możliwość uzyskania doraźnej, czasowej pomocy w formie usługi opieki wytchnieniowej.

Mieszkańcy spełniający warunki i chcący skorzystać z programu powinni złożyć wypełnioną "Kartę zgłoszenia do Programu Opieka wytchnieniowa – edycja 2023" z załączoną kserokopią aktualnego orzeczenia o niepełnosprawności w Ośrodku Pomocy Społecznej
w Sośnicowicach ul. Szprynek 1.

Uwaga!

Złożenie wniosku nie jest równoznaczne z przyznaniem opieki wytchnieniowej.
Liczba uczestników oraz wymiar usług będą uzależnione od wysokości środków otrzymanych od wojewody na realizację programu.

Formularz karty jest dostępny na stronie internetowej lub poniżej, a wersję papierową można otrzymać w siedzibie OPS.

Szczegóły dotyczące programu znajdują się na stronie: https://niepelnosprawni.gov.pl

Karta zgłoszeniowa do pobrania: https://ops-sosnicowice.naszbip.pl/ogloszenia/opieka-wytchnieniowa-edycja-2023

Więcej informacji na powyższy temat można uzyskać telefonicznie pod numerem telefonu 32 428 51 80

 

Program

„ Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej’’ edycja- 2023

 

Rozpoczął się nabór wniosków w ramach programu Ministra Rodziny i Polityki Społecznej
pn. "Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej" - edycja 2023.
W związku z powyższym Ośrodek Pomocy Społecznej w Sośnicowicach  przeprowadza rozeznanie w środowisku Gminy Sośnicowice w sprawie potrzeb w realizacji programu "Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej - edycja 2023" realizowanego w ramach  Funduszu Solidarnościowego.

Wnioski do 8 listopada br. przyjmuje  Ośrodek Pomocy Społecznej w Sośnicowicach, ul.Szprynek 1.

 

Głównym celem Programu jest wprowadzenie usług asystencji osobistej jako formy ogólnodostępnego wsparcia w wykonywaniu codziennych czynności oraz funkcjonowaniu w życiu społecznym dla uczestników Programu:

  1. dzieci do 16. roku życia z orzeczeniem o niepełnosprawności łącznie ze wskazaniami: konieczności stałej lub długotrwałej opieki lub pomocy innej osoby w związku ze znacznie ograniczoną możliwością samodzielnej egzystencji oraz konieczności stałego współudziału na co dzień opiekuna dziecka w procesie jego leczenia, rehabilitacji i edukacji
  2. osób niepełnosprawnych posiadających orzeczenie:
    • o znacznym stopniu niepełnosprawności albo
    • o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności albo
    • traktowane na równi z orzeczeniami wymienionymi w lit. a i b, zgodnie z art. 5 i art. 62 ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (Dz. U. z 2021 r. poz. 573, z późn. zm.).

Mieszkańcy spełniający warunki i chcący skorzystać z programu powinni zgłosić się do  Ośrodka Pomocy Społecznej w Sośnicowicach, ul. Szprynek 1.

Więcej informacji na powyższy temat można uzyskać telefonicznie pod numerem telefonu:
 32
428 51 80 lub na stronie: https://niepelnosprawni.gov.pl/a,1416,nabor-wnioskow-w-ramach-programu-resortowego-ministra-rodziny-i-polityki-spolecznej-pn-asystent-osobisty-osoby-niepelnosprawnej-edycja-2023

 

REALIZACJA PROGRAMU „ASYSTENT OSOBISTY OSOBY NIEPEŁNOSPRAWNEJ”- EDYCJA 2022

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gliwicach przystąpiło do realizacji Programu Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej pn. „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej” – edycja 2022.

Osoby zainteresowane tą formą wsparcia proszone są o składanie Karty Zgłoszenia.

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Gliwicach pod numerem telefonu 32 332-66-14, 514-441-920.

Adresatami programu są:

  • dzieci do 16 roku życia z orzeczeniem o niepełnosprawności łącznie ze wskazaniami: konieczności stałej lub długotrwałej opieki lub pomocy innej osoby w związku ze znacznie ograniczoną możliwością samodzielnej egzystencji oraz konieczności stałego współudziału na co dzień opiekuna dziecka w procesie jego leczenia, rehabilitacji i edukacji oraz

  • osoby niepełnosprawne posiadające orzeczenie o niepełnosprawności: o stopniu znacznym lub stopniu umiarkowanym, lub traktowane na równi do wymienionych zgodnie z art.5
    i art.62 ustawy z dnia 27 sierpnia 1997r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (Dz.U. z 2021r. poz.573).

Usługi asystencji osobistej mogą świadczyć:

  • osoby posiadające dokument potwierdzający uzyskanie kwalifikacji w następujących kierunkach: asystent osoby niepełnosprawnej, opiekun osoby starszej, opiekun medyczny, pedagog, psycholog, terapeuta zajęciowy, pielęgniarka, fizjoterapeuta;

  • osoby posiadające co najmniej 6-miesięczne, udokumentowane doświadczenie
    w udzielaniu bezpośredniej pomocy osobom niepełnosprawnym np. doświadczenie zawodowe, udzielanie wsparcia osobom niepełnosprawnym w formie wolontariatu;

  • osoby wskazane przez uczestnika programu lub jego opiekuna prawnego, które nie są członkami rodziny osoby niepełnosprawnej, pod warunkiem złożenia przez osobę niepełnosprawną pisemnego oświadczenia, że wskazany przez nią asystent jest przygotowany do realizacji wobec niej usług asystencji osobistej.


 

Ośrodek Pomocy Społecznej w Sośnicowicach ogłasza nabór uczestników do udziału w Programie „Opieka Wytchnieniowa” – edycja 2022.

Rozpoczął się nabór wniosków w ramach programu resortowego Ministra Rodziny i Polityki Społecznej pn. "Opieka wytchnieniowa" - edycja 2022.

Głównym celem Programu jest wsparcie członków rodzin lub opiekunów sprawujących bezpośrednią opiekę nad:

  1. dziećmi z orzeczeniem o niepełnosprawności,

  2. osobami posiadającymi:

  • orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności

(zgodnie z ustawą z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (Dz. U. z 2021 r. poz. 573) albo

 

  • orzeczenie traktowane na równi z orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności

(zgodnie z art. 5 i art. 62 ww. ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych)

poprzez możliwość uzyskania doraźnej, czasowej pomocy w formie usługi opieki wytchnieniowej.

Skorzystanie z opieki wytchnieniowej jest dla uczestników bezpłatne. Program finansowany jest ze środków Solidarnościowego Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych.

Zgłoszenia przyjmowane będą do 18 lutego 2022r.( piątek do godz.12.00) w Ośrodku Pomocy Społecznej
w Sośnicowicach, ul. Szprynek 1.

Dodatkowe informacje dotyczące udziału udzielane są pod numerem telefonu 32 428 51 80

Zgłoszenie do udziału w opiece wytchnieniowej musi zawierać:

  • wypełnioną Kartę zgłoszenia do Programu (zał. nr 1);

  • formularz zgłoszenia do Programu (zał. nr 2);

  • kserokopię aktualnego orzeczenia o znacznym stopniu niepełnosprawności lub orzeczenia równoważnego;

  • Podpisane formularze klauzuli informacyjnej RODO (zał. nr 3 i 4).

  • kartę oceny stanu osoby niepełnosprawnej wg zmodyfikowanej Skali FMI (zał. nr 5) - karta oceny stanu osoby niepełnosprawnej według zmodyfikowanej Skali FMI,

  • oświadczenie ( zał. nr 6)

Załączniki do pobrania - https://ops-sosnicowice.naszbip.pl/ogloszenia/program-opieka-wytchnieniowa

 


 

OGŁOSZENIE

 

KIEROWNIK OŚRODKA POMOCY SPOŁECZNEJ W SOŚNICOWICACH

 

UL. SZPRYNEK 1 44-153 SOŚNICOWICE

 

poszukuje pracownika na stanowisko pracy: pracownik socjalny

 

 

 

Wymiar czasu pracy 1 etat.

 

Rodzaj zatrudnienia – umowa o pracę

 

Informacja o warunkach pracy:

  1. Miejsce pracy: Ośrodek Pomocy Społecznej w Sośnicowicach przy ul. Szprynek 1 oraz teren Gminy Sośnicowice.

  2. Praca w środowisku.

  3. Bezpośredni kontakt z klientem.

  4. Praca biurowa z obsługą komputera.

  5. Wynagrodzenie za pracę zgodne z Regulaminem wynagradzania pracowników Ośrodka Pomocy Społecznej w Sośnicowicach.

 

Do głównych zadań osoby zatrudnionej na tym stanowisku będzie należało m.in.:

  1. Wykonywanie zadań pracownika socjalnego wynikających z aktualnie obowiązującej ustawy z dnia 12 marca 2004 roku o pomocy społecznej, ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie, ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej, w szczególności:

    • praca socjalna;

    • przeprowadzanie wywiadów środowiskowych;

    • udzielanie pomocy zgodnie z zasadami etyki zawodowej;

    • dokonywanie analizy, diagnozy i oceny zjawisk indywidualnych i społecznych, a także formułowanie opinii w zakresie zapotrzebowania na świadczenia z pomocy społecznej oraz kwalifikowanie do uzyskania tych świadczeń;

    • udzielanie informacji, wskazówek, porad i pomocy w zakresie rozwiązywania spraw życiowych osobom, rodzinom, grupom i społecznościom, które dzięki tej pomocy będą zdolne samodzielnie rozwiązywać problemy będące przyczyną ich trudnej sytuacji lub zaspokajać niezbędne potrzeby życiowe;

    • pomoc w uzyskaniu dla osób lub rodzin będących w trudnej sytuacji życiowej specjalistycznego poradnictwa, terapii lub innych form pomocy w zakresie możliwości rozwiązywania problemów przez właściwe instytucje państwowe, samorządowe i organizacje pozarządowe;

    • pobudzanie społecznej aktywności i inspirowanie działań samopomocowych w zaspakajaniu potrzeb życiowych osób, rodzin, grup i środowisk społecznych;

    • współpraca i współdziałanie z innymi specjalistami w celu przeciwdziałania i ograniczania problemów oraz skutków negatywnych zjawisk społecznych, łagodzenie konsekwencji ubóstwa;

    • współuczestniczenie w inspirowaniu, opracowaniu, wdrażaniu oraz rozwijaniu lokalnych programów pomocy społecznej ukierunkowanych na podniesienie jakości życia,

    • inicjowanie lub współuczestniczenie w działaniach profilaktycznych nakierowanych na zapobieganie lub łagodzenie problemów społecznych;

    • udzielanie osobom zgłaszającym się pełnej informacji o przysługujących im świadczeniach i dostępnych formach pomocy;

    • przygotowywanie projektów postanowień, decyzji administracyjnych;

    • sporządzanie sprawozdań, list, raportów oraz innych zestawień dotyczących realizowanych zadań;

    • bieżące dokumentowanie wykonywanych działań w zakresie pracy socjalnej programie HELIOS;

    • wykonywanie zastępstwa służbowego w czasie nieobecności pracowników socjalnych;

    • przygotowywanie i przekazanie dokumentacji spraw zakończonych do składnicy akt;

    • wykonywanie zadań wynikających z członkostwa w Zespole Interdyscyplinarnym Do Spraw Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie w Gminie Sośnicowice lub w grupach roboczych,

    • przygotowywanie projektów postanowień, decyzji administracyjnych,

    • prowadzenie innych zadań zleconych przez Kierownika związanych z działalnością Ośrodka.

Wymagania konieczne:

  • posiadanie kwalifikacji zgodnych z  art. 116 ust. 1 oraz art. 119 ustawy o pomocy społecznej,

  • znajomość przepisów prawnych z zakresu  pomocy społecznej, kodeksu postępowania administracyjnego oraz uregulowań prawnych dotyczących ochrony danych osobowych,

  • pełna zdolność do czynności prawnych oraz korzystania z pełni praw publicznych,

  • niekaralność za przestępstwa ścigane z oskarżenia publicznego popełnione umyślnie oraz za przestępstwa skarbowe,

  • stan zdrowia pozwalający na zatrudnienie na stanowisku pracownik socjalny,

  • nieposzlakowana opinia,

  • obywatelstwo polskie.

Wymagania pożądane:

  • staż pracy na stanowisku pracownika socjalnego,

  • obsługa komputera, pakietu Office i Open Office,

  • znajomość programu HELIOS,

  • prawo jazdy kategorii B wraz z samochodem prywatnym do dyspozycji,

  • umiejętność pracy w zespole i radzenia sobie ze stresem,

  • obowiązkowość, rzetelność, punktualność, odpowiedzialność,

  • umiejętność dobrego radzenia sobie w sytuacjach z trudnym klientem.

Wymagane dokumenty i oświadczenia:

  • życiorys (CV) i list motywacyjny,

  • wypełniony kwestionariusz osobowy dla osoby ubiegającej się o zatrudnienie,

  • kopie dokumentów potwierdzających wykształcenie,

  • kopie dokumentów potwierdzających doświadczenie zawodowe,

  • oświadczenie o pełnej zdolności do czynności prawnych oraz korzystaniu z pełni praw publicznych,

  • oświadczenie, że kandydat nie był prawomocnie skazany za przestępstwo umyślne ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe,

  • oświadczenie kandydata o stanie zdrowia pozwalającego na zatrudnienie na ww. stanowisku,

  • klauzula RODO,

  • oświadczenie o treści:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb rekrutacji zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych.


 

Wszystkie wymagane dokumenty powinny być własnoręcznie podpisane.

Nie przyjmuje się dokumentów drogą elektroniczną.

Osoby zainteresowane prosimy o dostarczenie kompletu dokumentów i oświadczeń oraz danych osobowych zawierających imię i nazwisko, datę urodzenia, dane kontaktowe do dnia 28 lutego 2022r., osobiście lub za pośrednictwem poczty lub podmiotów doręczających przesyłki na adres:

Ośrodek Pomocy Społecznej w Sośnicowicach

ul. Szprynek 1

44-153 Sośnicowice

 

Kandydaci nie wybrani na stanowisko będą mogli odebrać swoje dokumenty aplikacyjne osobiście w siedzibie ośrodka, w terminie 30 dni od dnia zakończenia procedury rekrutacji. Dokumenty aplikacyjne odrzucone i  nieodebrane przed upływem w/w terminu zostaną komisyjnie zniszczone.

 

Dodatkowe informacje można uzyskać pod nr telefonu: 32 428 51 80

 

Sośnicowice, dnia 03.02.2022r.


Ograniczenie wizyt w Ośrodku Pomocy Społecznej

 

W związku z rosnącą liczbą zachorowań spowodowaną koronawirusem i w trosce o wzajemne bezpieczeństwo zwracamy się z prośbą o ograniczenie wizyt w ośrodku pomocy społecznej.

W celu załatwienia spraw ważnych i terminowych prosimy o kontakt telefoniczny i ustalenie z pracownikiem ośrodka trybu załatwienia sprawy.

Do Państwa dyspozycji pozostają numery telefonów:

 
Jednocześnie informujemy o możliwości składania wniosków o świadczenia z funduszu alimentacyjnego i świadczenia rodzinne w formie elektronicznej.
Druki wniosków można pobrać na stronie internetowej BIP Ośrodka Pomocy Społecznej w Sośnicowicach
https://ops-sosnicowice.naszbip.pl/wnioski, na stronie internetowej Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej https://www.gov.pl/, a także w ośrodku pomocy (wejście od strony przedszkola).

Pamiętajmy, że przychodząc do ośrodka pomocy należy mieć zasłonięte usta, noc oraz zdezynfekować ręce!

 


 

Program ,,Opieka wytchnieniowa''-  edycja 2022

 

Ośrodek Pomocy Społecznej w Sośnicowicach w związku z ogłoszoną przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej planowaną realizacją  programu „Opieka wytchnieniowa – edycja 2022”, informuje członków rodzin lub opiekunów osób niepełnosprawnych, spełniających kryteria ogłoszone w programie o możliwości zgłaszania potrzeb w zakresie korzystania z usług opieki wytchnieniowej.

 

 Głównym celem Programu jest wsparcie członków rodzin lub opiekunów sprawujących bezpośrednią opiekę nad:

  1. dziećmi z orzeczeniem o niepełnosprawności,
  2. osobami posiadającymi:
  • orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności (zgodnie z ustawą z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (Dz. U. z 2021 r. poz. 573) albo
  • orzeczenie traktowane na równi z orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności(zgodnie z art. 5 i art. 62 ww. ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych)

– poprzez możliwość uzyskania doraźnej, czasowej pomocy w formie usługi opieki wytchnieniowej.


Program finansowany jest ze środków Funduszu Solidarnościowego.

W związku z powyższym informujemy, że można zgłaszać osoby, które wymagają zapewnienia takiego wsparcia w ramach programu.

Powyższe informacje prosimy przekazać w terminie do dnia 21.10.2021r.

  • drogą telefoniczną tel. (32) 428 51 80 lub
  • osobiście w siedzibie Ośrodka Pomocy Społecznej w Sośnicowicach, ul. Szprynek 1

 

Więcej informacji na temat programu można znaleźć pod linkiem:


http://www.niepelnosprawni.gov.pl/a,1299,program-opieka-wytchnieniowa-edycja-2022

 

 

Asystent osoby niepełnosprawnej - edycja 2022

Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Sośnicowicach informuje, że można zgłaszać chęć uczestnictwa w programie z Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej – edycja 2022"

Uczestnikami programu mogą być:
• dzieci do 16 roku życia z orzeczeniem o niepełnosprawności łącznie ze wskazaniami, konieczności stałej lub długotrwałej opieki lub pomocy innej osoby
w związku ze znacznie ograniczoną możliwością samodzielnej egzystencji
oraz konieczności stałego współudziału na co dzień opiekuna dziecka w procesie jego leczenia, rehabilitacji i edukacji;
• osoba niepełnosprawna posiadająca orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności albo orzeczenie równoważne do wyżej wymienionego,
która wymaga usługi asystenta w wykonywaniu codziennych czynności.

Więcej informacji na temat programu znaleźć można pod linkiem: https://www.gov.pl/web/rodzina/asystent-osobisty-osoby-niepelnosprawnej-rusza-nabor-wnioskow-do-edycji-2022 

Prosimy o zgłaszanie się chętnych osób do Ośrodka Pomocy Społecznej w Sośnicowicach pod nr telefonu 32 428 51 80. Zgłaszać się można do dnia 19.10.2021r.

 

 

Od 1 lipca w ZUS można składać wnioski o świadczenie z programu "Dobry Start" 300+
 
W roku szkolnym 2021/2022 wniosek o świadczenie z programu Dobry Start można złożyć wyłącznie drogą elektroniczną – za pomocą portalu Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, bankowości elektronicznej lub portalu Emp@tia. Świadczenia będą wypłacane wyłącznie na rachunki bankowe. Obsługą świadczeń od tego roku zajmuje się ZUS. Wnioski można składać od 1 lipca do 30 listopada 2021 roku.
Świadczenie z programu Dobry Start przysługuje w wysokości 300 zł - raz w roku - na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20. roku życia lub 24 lat w przypadku dzieci z niepełnosprawnościami. Obecnie wsparcie otrzymuje ok. 4,5 mln polskich dzieci.
Wnioski można złożyć wyłącznie drogą elektroniczną – za pośrednictwem portalu Platformy Usług Elektronicznych (PUE ZUS), portalu Emp@tia lub przez bankowość elektroniczną. Każda osoba, która złoży wniosek o świadczenie z programu Dobry Start (także przez bankowość elektroniczną lub portal Emp@tia), znajdzie wszystkie informacje na temat tego wniosku i jego obsługi na portalu PUE ZUS (status obsługi wniosku, szczegółowe informacje o świadczeniu).
Na portalu PUE ZUS znajdzie się też cała korespondencja z ZUS w sprawie wniosku o świadczenie (wezwanie do uzupełnienia wniosku lub załączników, informacja o przyznaniu świadczenia, decyzja odmawiająca przyznania świadczenia).
 
Świadczenie z programu Dobry Start będzie wypłacane wyłącznie na rachunek bankowy. Jeśli ktoś jeszcze nie ma rachunku, a chce wnioskować o tzw. 300 plus, powinien go założyć.
 
Od roku szkolnego 2021/2022 zadanie dotyczące przyznania i wypłaty środków dla uczniów rozpoczynających rok szkolny realizuje Zakład Ubezpieczeń Społecznych.
 
Więcej informacji: www.zus.pl
Infolinia: 22 290 22 02 (poniedziałek-piątek, godz. 8.00-15.00)

 

 

INFORMACJA


 

Dzień 4 czerwca 2021 roku

jest dla pracowników Ośrodka Pomocy Społecznej w Sośnicowicach dniem wolnym od pracy za święto przypadające w sobotę 1 maja 2021 roku.

W tym dniu Ośrodek Pomocy Społecznej w Sośnicowicach jest nieczynny.

 

 

 

 

OGŁOSZENIE

OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ W SOŚNICOWICACH
UL. SZPRYNEK 1, 44-153 SOŚNICOWICE

 

Poszukuje pracownika na stanowisko pomocnicze i obsługi – Opiekun w ośrodku pomocy społecznej.

 

Wymiar czasu pracy – 7/8 etatu do celowo pełny etat.

Rodzaj zatrudnienia – umowa o pracę na czas określony (zastępstwo).

Planowana data zatrudnienia – od zaraz.

Miejsce wykonywania pracy –teren Gminy Sośnicowice.

Warunki pracy – wykonywanie usług opiekuńczych w miejscu zamieszkania osób, które z powodu wieku, choroby lub innych przyczyn wymagają pomocy innych osób, a są jej pozbawione, obejmujące pomoc w zaspokajaniu m.in. codziennych potrzeb życiowych.

 

Szczegółowych informacji można uzyskać pod nr tel. 32 428 51 80 w godzinach pracy Ośrodka tj.: pn. 7:30-17:00;

wt., śr., czw. 7:30-15:30,

pt. 7:30-14:00.

 

 

 

Szanowni Państwo,

 Ze względu na wzrost zakażeń koronawirusem oraz ogłoszone obostrzenia, w trosce o zapewnienie bezpieczeństwa Wam i Pracownikom informujemy, że Ośrodek Pomocy Społecznej w Sośnicowicach od 29.03.2021r. do odwołania w maksymalnym zakresie ogranicza dostęp osób z zewnątrz.

W celu załatwienia spraw ważnych i terminowych należy skontaktować się telefonicznie z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Sośnicowicach i ustalić z pracownikiem ośrodka tryb załatwienia sprawy.

Do Państwa dyspozycji pozostają numery telefonów:

  teren: Sośnicowice, Bargłówka, Kozłów 32/ 428 51 87

  teren: Trachy, Łany Wielkie, Sierakowice 32/ 428 51 88

  teren: Tworóg Mały, Smolnica, Rachowice 32/ 428 51 90

 

Prosimy również o kontakt drogą elektroniczną lub elektroniczną skrzynką podawczą ePUAP

Adres poczty elektronicznej: ops@sosnicowice.pl


Jednocześnie informujemy o możliwości składania wniosków o świadczenia 500+, świadczenia z funduszu alimentacyjnego, świadczenia rodzinne i KDR w formie elektronicznej.
Druki wniosków o w/w świadczenia są możliwe do pobrania na stronie internetowej BIP Ośrodka Pomocy Społecznej w Sośnicowicach https://ops-sosnicowice.naszbip.pl/wnioski, na stronie internetowej Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej https://www.gov.pl/, a także w ośrodku pomocy (wejście od strony przedszkola).

W związku z faktem, iż od dnia 1 kwietnia 2021 r. możliwe jest również składanie wniosków na świadczenie wychowawcze 500+ w formie papierowej, prosimy o składanie ich za pośrednictwem Poczty Polskiej lub do skrzynki odbiorczej znajdującej się na ścianie budynku, przed wejściem do ośrodka pomocy. Jednocześnie informujemy, że aby zachować ciągłość wypłat wnioski można składać do miesiąca czerwca 2021r.
 

 

 

Z radością informujemy Państwa, że od stycznia 2021 r. przystąpiliśmy do realizacji projektu „RESTART” – Program Aktywności Lokalnej, jest on współfinansowany przez Unię Europejską
w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Priorytetu IX, Działania 9.1. Poddziałania 9.1.5.

Zgodnie z założeniami w ciągu 2 lat chcemy objąć wsparciem 72 mieszkańców naszego powiatu.

Będą to osoby z niepełnosprawnością, któresą bezrobotne, poszukują pracy, są nieaktywne zawodowo między 12, a 65 r.ż. oraz wychowankowie rodzin zastępczych  i placówek opiekuńczo – wychowawczych w wieku od 12 r.ż.

Głównym celem projektu jest podniesienie poziomu aktywności społecznej i zawodowej naszych uczestników, poprzez realizację w formie programu aktywności lokalnej działań związanych
z aktywną integracją, działaniami środowiskowymi oraz pracą socjalną i reintegracją
w terminie 01.01.2021-31.12.2022r. Każdy z uczestników otrzyma wsparcie jednego z opiekunów - pracowników Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gliwicach, którzy będą czuwać nad realizacją grupowej ścieżki reintegracji. Poszczególne grupy uczestników tworzyć będą program aktywności lokalnej. W ramach projektu wsparciem obejmiemy aż 8 środowisk. Uczestnicy projektu zostaną podzieleni na dwa Programy Aktywności Lokalnej: jeden dla osób z gmin: Knurów, Pilchowice, Gierałtowice, Sośnicowice, a drugi dla osób z gmin: Pyskowice, Toszek, Wielowieś, Rudziniec. W celu integracji całego środowiska powiatu gliwickiego oba PALe będą ze sobą współpracować. Działania organizowane w ramach projektu będą odbywać się dla jednego PALu w Knurowie, a dla drugiego w Pyskowicach.

Udział w projekcie jest świetnym motywatorem do pogłębienia swoich kontaktów społecznych oraz zwiększenia aktywizacji zawodowej. Dlatego pragniemy, aby przez 2 lata trwania projektu uczestnicy mieli możliwość zawrzeć nowe znajomości, zgrać się, wzajemnie wspierać
i motywować do działania, jak również zwiększyć swoje poczucie własnej wartości oraz posiadane umiejętności i kwalifikacje. W związku z tym w ramach projektu przewidzieliśmy dla Państwa atrakcyjne działania zarówno w formie stacjonarnej, jak i wyjazdowej. Formy wsparcia prowadzone w ramach projektu będą składały się z treningów kompetencji, umiejętności społecznych i zawodowych; szkoleń i warsztatów; poradnictwa specjalistycznego; działań środowiskowych i zdrowotnych; zajęć edukacyjnych, sportowych i kulturalnych. Najbardziej aktywna grupa uczestników będzie miała także możliwość udziału w kursach, na których przewidziane są stypendia. Każdy uczestnik będzie mógł skorzystać z imprez integracyjnych oraz wybranych przez siebie rekreacyjnych form spędzania czasu wolnego. W ramach projektu przewiduje się również wspieranie społeczności lokalnej w organizacji inicjatyw oddolnych (festynów, dni sąsiada, samopomocy sąsiedzkiej).

Serdecznie zachęcamy do współpracy, która z pewnością zaowocuje wieloma sukcesami.
Chętnych do udziału w projekcie zapraszamy do złożenia ankiety zgłoszeniowej dostępnej
na stronie
www.pcpr-gliwice.pl. W razie pytań zapraszamy do kontaktu pod numerem telefonu 32 233 79 83.

Udział w projekcie oraz wszystkie formy wsparcia są całkowicie bezpłatne.

                                              

 

Powiat Gliwicki / Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie realizuje projekt „Restart” – Program Aktywności Lokalnej dofinansowany z Funduszy Europejskich (Europejski Fundusz Społeczny)

 

Celem projektu jest podniesienie poziomu aktywności społecznej i zawodowej mieszkańców z terenu powiatu gliwickiego poprzez realizację w formie Programu Aktywności Lokalnej działań związanych z aktywną integracją, działaniami środowiskowymi oraz pracą socjalną i reintegracją
72 uczestników, w tym 25 osób z niepełnosprawnościami oraz
47 wychowanków rodzina zastępczych oraz placówek opiekuńczo-wychowawczych przez min. dwa lata trwania projektu.

Dofinansowanie projektu z UE: 1 322 925,07 zł

 

Ośrodek Pomocy Społecznej w Sośnicowicach
 

informuje, że zgodnie z Zarządzeniem Kierownika Ośrodka

z dnia 17.06.2020 r.
w czwartek, 24 grudnia 2020 r. (Wigilia),
Ośrodek Pomocy Społecznej w Sośnicowicach
będzie nieczynny.
Dzień 24 grudnia jest dniem wolnym
w zamian za święto przypadające
w sobotę , 26 grudnia 2020 r.

 

31 grudnia 2020 r. (Sylwester) Ośrodek będzie czynny do godziny 14.00.

 

 

 

 

 

 

 

Szanowni Państwo,

Ze względu na pojawiające się ogniska koronawirusa w naszej gminie, w trosce o zapewnienie bezpieczeństwa Wam i Pracownikom informujemy, że Ośrodek Pomocy Społecznej w Sośnicowicach będzie zamknięty dla klientów od 06.10.2020r. do 19.10.2020r 

Prosimy, aby kontakty z pracownikami Ośrodka odbywały się telefonicznie, poprzez korespondencję tradycyjną, drogą elektroniczną. W wyjątkowych, ściśle określonych i ograniczonych do niezbędnego minimum sytuacjach kontakt osobisty z pracownikami Ośrodka będzie możliwy po uprzednim telefonicznym umówieniu wizyty/spotkania pod wskazanymi poniżej numerami telefonów:

  teren: Sośnicowice, Bargłówka, Kozłów 32/ 428 51 87

  teren: Trachy, Łany Wielkie, Sierakowice 32/ 428 51 88

  teren: Tworóg Mały, Smolnica, Rachowice 32/ 428 51 90

  Adres poczty elektronicznej: ops@sosnicowice.pl


Jednocześnie informujemy o możliwości składania wniosków o świadczenia 500+, świadczenia z funduszu alimentacyjnego, świadczenia rodzinne i KDR w formie elektronicznej.
Druki wniosków o w/w świadczenia są możliwe do pobrania na stronie internetowej BIP Ośrodka Pomocy Społecznej w Sośnicowicach https://ops-sosnicowice.naszbip.pl/wnioski, na stronie internetowej Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej https://www.gov.pl/, a także w ośrodku pomocy (wejście od strony przedszkola).


Kierownik OPS w Sośnicowicach Teresa Kołodziej
  

 

Szanowni Mieszkańcy,

ze względu na pojawiające się ogniska koronawirusa w naszej gminie informujemy, że celem zapewnienia bezpieczeństwa Wam i Pracownikom, Ośrodek Pomocy Społecznej w Sośnicowicach pozostanie zamknięty dla Klientów od 6-19 października. Prosimy  o kontaktowanie się z Pracownikami merytorycznymi telefonicznie lub poprzez pocztę elektroniczną. Jeśli Pracownik uzna, że konieczna jest wizyta osobista, umówiPaństwa na konkrety termin. Prosimy pamiętać o zachowaniu reżimu sanitarnego - obowiązkowa maseczka, dezynfekcja rąk przy wyjściu do budynku oraz zachowanie 2 metrowego dystansu.

Dziękujemy za wyrozumiałość.

 

 

INFORMACJA
 

W dniu 17.08.2020 r. (poniedziałek)

OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ W SOŚNICOWICACH

będzie NIECZYNNY
 

Za powstałe niedogodności

przepraszamy

 


REJESTR DANYCH KONTAKTOWYCH (RDK)

 

Ministerstwo Cyfryzacji, w ramach projektu Rozwój Systemu Rejestrów Państwowych (RSRP), uruchomiło Rejestr Danych Kontaktowych (RDK). Głównym celem usług udostępnionych w ramach rejestru RDK jest ułatwienie kontaktu urzędników
z obywatelami.

Film promocyjny RDK (rdk_obywatel.mp4) oraz pozostałe materiały promocyjne dostępne są na platformie e-learningowej https://szkolenia.obywatel.gov.pl, w zakładce Do pobrania – Materiały Promocyjne – RDK. Dostęp do materiałów jest możliwy po zalogowaniu.

W razie pytań kontakt mailowy na adres: projekt.srp@mc.gov.pl.

 


NOWY OKRES ZASIŁKOWY/ŚWIADCZENIOWY 2020/2021

Ośrodek Pomocy Społecznej w Sośnicowicach informuje, iż osoby, które mają ustalone prawo do świadczenia wychowawczego na okres zasiłkowy 2019/2021 nie muszą ponownie składać wniosków o 500+ w 2020 roku.
Wnioski w sprawie 500+ na kolejny okres trwający od 1 czerwca 2021 r. do 31 maja 2022 r. będą przyjmowane od dnia:
- 1 lutego 2021 r. drogą elektroniczną,
- 1 kwietnia 2021 r. drogą tradycyjną (w wersji papierowej)

UWAGA! W przypadku zmian mających wpływ na prawo do świadczenia wychowawczego, osobapobierająca 500+ powinna niezwłocznie poinformować o tym organ wypłacający to świadczenie.
 

Wnioski na nowy okres 2020/2021 o ustalenie prawa do:
- świadczenia „Dobry start” (300+),
- zasiłku rodzinnego wraz z dodatkami,
- świadczeń z funduszu alimentacyjnego
można składać elektronicznie od 1 lipca 2020 r., a drogą tradycyjną (w wersji papierowej) wnioski będą przyjmowane od 1 sierpnia 2020 r.

Uprasza się o składanie wniosków w sposób elektroniczny, w szczególności wniosków o świadczenie „Dobry Start” (300+).

 

Ponadto informujemy, że druki wniosków są możliwe do pobrania na stronie internetowej BIP Ośrodka Pomocy Społecznej w Sośnicowicach https://ops-sosnicowice.naszbip.pl/wnioski, na stronie internetowej Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej https://www.gov.pl/, a także w ośrodku pomocy (wejście od strony przedszkola).

Dodatkowe informacje można uzyskać w siedzibie ośrodka lub telefonicznie pod numerami telefonu:
32/ 428-51-89 świadczenie 500+ i 300+
32/ 428-51-86 fundusz alimentacyjny
32/ 428-51-85 świadczenia rodzinne

Godziny przyjmowania stron:
poniedziałek od 12:00 do 16.30,

wtorek od 12:00 do 15:00,

środa, czwartek, piątek od 8:00 do 12:00.

 


Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 16 maja 2020r., od 25 maja br. urzędy administracji publicznej, w tym samorządowej, są zobowiązane do przywrócenia bezpośredniej obsługi obywateli z zachowaniem odpowiednich rygorów sanitarnych.

Mając jednak na uwadze obecną sytuację epidemiologiczną w naszym województwie i powiecie, w trosce o zdrowie klientów i pracowników, Ośrodek Pomocy Społecznej w Sośnicowicach będzie funkcjonował na następujących zasadach:

  • przed przyjściem do OPS prosimy kontaktować się telefonicznie, dokumenty można przesyłać pocztą tradycyjną lub zostawić w skrzynce pocztowej przy wejściu do OPS,
  • jeśli sprawa wymaga osobistego stawiennictwa, prosimy umówić się na wizytę z pracownikiem merytorycznym telefonicznie. W czasie załatwiania formalności obowiązują wszystkie reżimy sanitarne: zakrywanie ust i nosa, dezynfekcja rąk przy wejściu do budynku,
  • w budynku klienci będą przyjmowani pojedynczo, przy biurku na korytarzu,
  • pracownik merytoryczny towarzyszy osobie załatwiającej sprawę od wejścia do budynku, aż do zakończenia – nie ma możliwości swobodnego poruszania się po obiekcie.

 

Zachęcamy do składania wniosków o świadczenia 500+, świadczenia 300+, świadczenia z funduszu alimentacyjnego, świadczenia rodzinne i KDR w formie elektronicznej.

Wykaz stanowisk i numerów telefonów:

  • sekretariat                                                                                                                        32/ 428 51 80
  • księgowość                                                                                                                       32/ 428 51 82
  • kierownik                                                                                                                           32/ 428 51 83
  • świadczenia rodzinne                                                                                                   32/ 428 51 85
  • fundusz alimentacyjny                                                                                                  32/ 428 51 86
  • świadczenia wychowawcze                                                                                         32/ 428 51 86
  • pracownicy socjalni:

teren: Sośnicowice, Bargłówka, Kozłów                                                               32/ 428 51 87

teren: Trachy, Łany Wielkie, Sierakowice                                                             32/ 428 51 88

teren: Tworóg Mały, Smolnica, Rachowice                                                          32/ 428 51 90

 

Adres poczty elektronicznej: ops@sosnicowice.pl


 

Informacja na temat projektu "WSPARCIE NA STARCIE "

 

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gliwicach poszukuje osób do trwającej rekrutacji
na rok 2020, do bezpłatnego udziału w projekcie "Wsparcie na starcie".

Głównym celem projektu jest wszechstronna pomoc w aktywnym włączeniu się oraz utrzymaniu na rynku pracy. Na ten moment poszukiwane są osoby potrzebujące aktywizacji społeczno-zawodowej, które są narażone na wykluczenie społeczne z powodu długotrwałego bezrobocia
i trudnej sytuyacji życiowej niezarejestrowanych w urzędzie pracy.

W ramach projektu "Wsparcie na starcie" uczestnicy będą mogli wziąć udział w różnych formach aktywizacji społeczno-zawodowej prowadzonych w formie online, m.in. w Treningu umiejetności społecznych i aktywnego poruszania sie po rynku pracy oraz warsztatach rozwoju zainteresowań. Jeżeli sytuacja epidemiologiczna w kraju ulegnie zmianie, planowane jest zorganizowanie powyższych form w sposób stacjonarny/wyjazdowy. Ponadto dla uczestników projektu planowana jest wycieczka integracyjna oraz powiatowa impreza podsumuwująca projekt.

W celu uzyskania szczegółowych informacji, zapraszamy do kontaktu z Biurem Projektów w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Gliwicach pod nr telefonu: 32 233 79 83.

 

 

Szanowni Państwo,

w trosce o bezpieczeństwo publiczne i w związku z potencjalnym zagrożeniem związanym z koronawirusem, informujemy, że Ośrodek Pomocy Społecznej w Sośnicowicach będzie zamknięty dla klientów od 16.03.2020r.

Zgodnie z przyjętymi wytycznymi prosimy, aby kontakty z pracownikami Urzędu odbywały się tylko i wyłącznie poprzez korespondencję tradycyjną, drogą elektroniczną lub telefonicznie. W wyjątkowych, ściśle określonych i ograniczonych do niezbędnego minimum sytuacjach kontakt osobisty z pracownikami Urzędu będzie możliwy po uprzednim telefonicznym umówieniu wizyty/spotkania pod wskazanymi poniżej numerami telefonów:

 

Adres poczty elektronicznej: ops@sosnicowice.pl

Jednocześnie informujemy o możliwości składania wniosków o świadczenia 500+, świadczenia z funduszu alimentacyjnego, świadczenia rodzinne i KDR w formie elektronicznej.

 

Kierownik OPS w Sośnicowicach

Teresa Kołodziej

 

 

 

 

 

 

 

 

INFORMACJA


 

W dniu 31.12.2019r. (wtorek)

OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ

W SOŚNICOWICACH

czynny będzie od godz. 7.30 do godz. 14.00


 

 

Za powstałe niedogodności

przepraszamy

 

 

 

 

 

INFORMACJA


 

W dniu 24.12.2019r. (Wigilia)

OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ

W SOŚNICOWICACH

czynny będzie od godz. 7.30 do godz. 12.00


 

 

Za powstałe niedogodności

przepraszamy

 

 

 

 

 

UWAGA!

 

Zmiany godzin działania punktu nieodpłatnych porad obywatelskich

w miesiącu grudniu 2019r.

 

 

 

W dniu 23.12.2019r. (poniedziałek) punkt czynny od 9.00 do 17.00

W dniu 24.12.2019r. (wtorek) punkt nieczynny

W dniu 30.12.2019r. (poniedziałek) punkt czynny od 9.00 do 17.00

W dniu 31.12.2019r. (wtorek) punkt czynny od 9.00 do 13.00

 

 

Informacje

Liczba wyświetleń: 1620
Utworzono dnia: 14.10.2019

Historia publikacji

  • 19.02.2024 10:19, Administrator
    Edycja strony: Aktualności
  • 19.02.2024 10:18, Administrator
    Edycja strony: Aktualności
  • 19.02.2024 10:15, Administrator
    Edycja strony: Aktualności